środa, 22 lutego 2017

Samba in Rio, kolczyki

Karnawał w Rio to dla mnie bardzo odległe klimaty, mało tańczę, nie lubię skąpych strojów i źle się czuję podczas upałów, ale lubię rodzime tradycje i chętnie biorę udział w balach przebierańców. Kilka razy bawiliśmy się ze znajomymi w klimatach bajek jako Maryna i Janosik oraz w świecie dzikiego zachodu, jako barman i ekhm... burdelmama. Nijak ma się to do ognistej samby, to fakt, ale zabawa była nie gorsza i chętnie bym to powtórzyła :)

Gdybym miała powiedzieć, co mi się najbardziej kojarzy z tym egzotycznym karnawałem, odparłabym, że temperamentne tancerki, tych natomiast nie wyobrażam sobie bez piór. Dlatego wykonałam kolczyki z pięknymi, czerwonymi piórkami, które przy każdym ruchu tańczą wraz ze swoimi właścicielkami.


Pióra to coś nowego w moim warsztacie, jakoś dotychczas nie miałam na nie pomysłu, ale przyznać muszę, że chociaż nie pracowało się z nim łatwo, to w towarzystwie koralików, wyglądają świetnie.

By uwydatnić ich zwiewność, dodałam "płynący" wzór z dwóch rozmiarów koralików bugle. 

Tancerki samby również ociekają złotem i prężą się w rytm muzyki. Co do czerwieni, żaden inny kolor tak bardzo nie kojarzy mi się z pasją, miłością i radością życia. Aby dodać mu głębi, użyłam wielu odcieni koralików i kryształków. Chyba nie muszę mówić, jak bardzo się błyszczą :)Użyłam koralików Toho, Preciosa, Fire Polish oraz bicone w kolorach czerwieni, a także Toho 11o, 15o i bugle w kolorze Bronze.

Kolczyki są duże i "rzucają się" w oczy, ale są przy tym lekkie.


Tył podszyłam naturalną skórą w czerwonym kolorze.


Sama nie wiem, czy nadają się na polskie warunki, ale gdyby ktoś miał ochotę, to na pewno nie pozostanie niezauważony ;)

Czerwona szminka, urzekający zapach i można szaleć :)

Kolczyki biorą udział w konkursie Korallo "Karnawał w Rio" wraz z wieloma innymi, przepięknymi pracami. Zachęcam Was do rzucenia okiem --> klik


Jeśli macie ochotę, możecie wesprzeć moją pracę lajkiem i dobrym słowem --> klik

Chciałabym też bardzo wszystkim podziękować za niesamowity doping mojego Muminka, jest mi miło poinformować, że wasza pozytywna energia zaowocowała III miejscem.


Pozdrawiam Was gorąco!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...