poniedziałek, 17 grudnia 2012

Lady. Pierścionek.

Zawsze miałam słabość do kamei, zachwycały mnie swoim dostojnym pięknem i arystokratycznym wdziękiem dam z minionych epok. Nie udało mi się jednak zdobyć takiej, która byłaby idealna, wciąż szukam wyjątkowego kaboszona, który dla siebie oprawię, no chyba że trafię wreszcie na gotową biżuterię z kameą wartą zakupu:) A może ktoś mi sprezentuje:) Póki co szukam uparcie, niedawno kupiłam mały kaboszon z ręcznie rzeźbionym wizerunkiem pięknej Lady, niestety na zdjęciu wyglądała lepiej niż w realu ;( ale nic to, znalazłam jej miejsce w pierścionku:)


Pierścionek bardzo oryginalnie prezentuje się na palcu. Kameę oprawiłam koralikami Toho w dwóch rozmiarach oraz mosiężnymi kuleczkami w kolorze starego złota.


Kolory koralików, których użyłam do haftu to: Metallic Hematite, Frosted Gold Lined Black Diamond, Silver Lined Lt Topaz.


Całość podklejona i podszyta beżową ekoskórką, obrączka regulowana w kolorze starego złota.


Mam nadzieję, że tajemnicza Lady przypadnie komuś do gustu. 
Pozdrawiam wszystkich ciepło i ogromnie dziękuję za Wasze odwiedziny oraz przemiłe komentarze:)

EDIT
Pierścionek można zobaczyć również w inspiracjach Kadoro --> Klik

piątek, 14 grudnia 2012

Nightingale. Broszka

Przedstawiam trochę nietypową broszkę, teoretycznie zimową bo bardzo futrzastą, niestety co najwyżej może rozgrzać serce, ale od mrozu nie ochroni;) Futrzastą materię można jednak miziać do woli co czyni z niej całkiem fajną maskotkę. Brosia powstała z myślą o wyzwaniu Kreatywnego Kufra, którego tematem jest ptak. Bardzo lubię skrzydlate stworzenia, swojego czasu przez kilka lat z rzędu na moim balkonie, przycupnięty w kącie nocował pewien słowik, pozwalał mi podchodzić bardzo blisko bym mogła mu się przyglądać. Na zimę odleciał do ciepłych krajów, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy:)


Mosiężny charms z motywem ptaka doszyłam do sztucznego futra. Zawieszka miała dziurkowania do których doszyłam małe koraliki, pozwoliło to na skuteczne zamocowanie elementu a jednocześnie powstały ciekawe skrzydła. Zrezygnowałam z tradycyjnego wypełnienia motywu haftem koralikowym, ograniczając się jedynie do pojedynczych aplikacji i rozbudowanych pikotków.


Wybrałam taki fragment tkaniny by jej żółty element imitował drzewo na którym przycupnął mój słowik:) Do drzewa doszyłam pojedyncze koraliki, które udają owoce. Futerko niestety jest bardo niewdzięczną kanwą do jakiegokolwiek haftu:(  wygląda za to zjawiskowo! Podobną broszkę mojego autorstwa można zobaczyć tu.


Broszka jest dodatkowo usztywniona kartonem i podszyta złotą ekoskórką. Zapięcie w kolorze starego złota. Użyte koraliki to Toho w trzech rozmiarach i kolorach: Inside Color Jonquil Aprocot Lined, Metallic Iris Brown i Silver Lined Lt Topaz oraz Fire Polish 4 mm w kolorze Montana Blue. Broszka ma 5 cm średnicy.


Rzutem na taśmę;) zgłaszam mojego Słowika do wyzwania KK. Mam nadzieję, że Wam przypadnie do gustu taka brosia.


Pozdrawiam wszystkich ciepło i ogromnie dziękuję za wszystkie Wasze komentarze i odwiedziny:) 
EDIT
Słowiczek śpiewa również w inspiracjach Kadoro --> KLIK

poniedziałek, 10 grudnia 2012

Folk. Broszka.

Kwiatki na pastylce masy perłowej, której użyłam w broszce jakoś tak przywołują mi na myśl ludowe wzory  i folkowe klimaty. Oczywiście nie mogłam się oprzeć zakupowi gdy ją zobaczyłam:) Od razu kombinowałam jak ją obszyć, to już przemienia się w prawdziwą manię, broszkomanię:))


Broszka wykonana techniką haftu koralikowego z japońskich Toho w trzech rozmiarach oraz małych szkiełek Fire Polish w kolorze Luster Transparent Ametyst. Broszka ma średnicę 4,3 cm.


Kolory użytych koralików to; Metallic Silver Frosted Antique Silver, Transparent Amethyst, Metallic Amethyst Gun, Opaque Lustered Lavender, Silver Lined Milky Hot Pink, Inside Color Jonquil Aprocot Lined.


Tył podszyty moim najnowszym nabytkiem, ekoskórką w kolorze złota. Zapięcie mosiężne w kolorze starego złota.


Mam nadzieje, że ta kolorowa ozdóbka przypadnie wam do gustu. A za oknem tańczy śnieg, idę podziwiać:) Pozdrawiam Was serdecznie:)

EDIT
Broszkę można zobaczyć również na stronie z inspiracjami w Kadoro :)

piątek, 7 grudnia 2012

Cheerful. Broszka

Kolejna optymistyczna brosia mająca za zadanie rozweselać i odczyniać ponurość, zimno i szaroburość ulicy. Kolory jak najbardziej pogodne, soczyste i bijące optymizmem po oczach:) Broszka z kategorii maleństw; 3,3 cm szerokości i 4 cm wysokości, jestem pewna, że mimo swej niepozorności przyćmi nie jeden szary sweter:)


Tradycyjnie wykonana haftem koralikowym z koralików Toho w rozmierzę 8o, 11o i 15o. Centralnym punktem jest pastylka howlitu imitującego turkus, wybrałam ją ze względu na ciekawe żyłkowania.


Kolory koralików to: Transparent Amethyst, Inside Color Rainbow Topaz/Opaque Emerald Lined, Trans Rainbow Frosted Amethyst, Opaque Turquoise, Metallic Amethyst Gun oraz ostatnio mój ulubiony Inside Color Jonquil Apricot Lined.


Tył podklejony i podszyty czarną ekoskórką, zapięcie w kolorze srebra.


Mnie osobiście bardzo skutecznie poprawiają humor Wasze odwiedziny i komentarze, ale jeśli ktoś woli broszkę to maila znacie:) Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę pięknego weekendu!

EDIT
Broszkę można również zobaczyć w Kadoro :))

środa, 5 grudnia 2012

Sunshine. Broszka.

Komu słońca? Robi się coraz bardziej szaro-buro i ponuro co potęguje moją tęsknotę za promieniami słonecznymi, może sobie prószyć śniegiem, trzaskać mrozem, ale niech zaświeci słońce. Z braku laku wydziergałam sobie brosię. Słoneczną i optymistyczną. Siedzę sobie i patrzę na nią bo bije od niej ciepłem i światłem:)


Żółtą kamienną pastylkę kupiłam tak dawno temu, że zdążyłam zapomnieć jej nazwę;) strzelam, że to jadeit. Jest naprawdę piękna, a chwilami przypomina bursztyn.


Broszka wykonana haftem koralikowym z koralików Toho w rozmiarze 11o i 15o oraz szlifowanych szkiełek.
Kolory koralików to: Antique Frosted Bronze, Inside Color Crystal Gold Lined, Metallic Iris Brown, Frosted Gold Lined Black Diamond.


Tył podszyty brązowym skajem z odzysku, zapięcie mosiężne w kolorze starego złota.


Broszka do okazałych nie należy, ma zaledwie 4 cm wysokości i niewiele ponad 3 cm szerokości. A na koniec pochwalę się moimi pierwszymi kulkami z koralików, przyznać muszę, że namęczyłam się z nimi. Tutorial na ich wykonanie przygotowała Weraph, a można go znaleźć między innymi tu --> KLIK


Dziękuję wszystkim za odwiedziny i miłe komentarze:)
EDIT
Broszka trafiła do inspiracji Kadoro :)


wtorek, 4 grudnia 2012

Wyniki Candy

Wczoraj zakończyły się zapisy na moje Candy, w którym do wygrania była wykonana przeze mnie broszka.


Zatem czas ogłosić zwycięzcę a właściwie zwyciężczynię bo w zabawie udział wzięło 21 pań;) W drodze losowania wyłoniłam z tego babskiego grona nową i mam nadzieję szczęśliwą i zadowoloną posiadaczkę broszki. Jak obiecałam do nagrody głównej dołączam małą niespodziankę w podziękowaniu za umieszczenie banerka o Candy na blogu zwyciężczyni. Nie przedłużam już i zapraszam na krótką fotorelację z losowania;) 


Maszyna losująca w postaci mojego kapelusza z losami w liczbie 21 gotowa do pracy;)


Naczelna losowaczka mając zamknięte oczy wylosowała przypadkową karteczkę. Bardzo stresujące zadanie, mieszałam w kapeluszu dobre 5 minut w końcu pozwoliłam zadecydować ślepemu losowi...


and the winner is... Beata z bloga leniuszkowo.blogspot.com. 

Serdeczne gratulacje!!! Reszcie uczestników zabawy ogromnie dziękuję za udział, mam nadzieję, że pozostaniecie obserwatorami mojego bloga. Z całą pewnością przeprowadzę jeszcze kilka takich zabaw i pewnie w niejednej wezmę udział. Pozostaje mi życzyć Wam powodzenia w przyszłości.


niedziela, 2 grudnia 2012

Divine. Wisiorek

Ta szklana kropla przeleżała w szufladzie wystarczająco dużo czasu i przyszła pora by się nią wreszcie zająć na poważnie. Nie miałam na nią absolutnie żadnego pomysłu. Wreszcie doznałam przypływu natchnienia i oplotłam ją maleńkimi koralikami Toho oraz granatami. Pięknie mieniące się szkiełko stało się wisiorkiem w prawdziwie królewskim stylu:)


Szkło ma piękny szlif i lekko różowy kolor, który opalizuje w świetle delikatnymi fioletowymi i zielonymi refleksami.


Nie chciałam tłumić tych iskierek a jedynie je podkreślić dlatego zdecydowałam się na oszczędność w kolorach oprawy.


Użyłam koralików Toho w rozmiarze 11o i 15o w kolorach Opaque Lustered Dark Beige oraz Transparent Amethyst.


Całość oplotłam małymi kamyczkami granatu i zawiesiłam na miedzianym łańcuszku.

Wisiorek zgłaszam do wyzwania tematycznego Kreatywnego Kufra Style - Rokoko. Prawdę mówiąc nie wiem czy moja praca w pełni odzwierciedla ten styl, bo Rokoko nie kojarzy mi się z niczym konkretnym. W każdym razie w temacie biżuteryjnym. W odróżnieniu od Baroku, styl ten cechował się lekkością, płynnością linii i asymetrią więc tego w mojej pracy nie brakuje:)


Pozdrawiam wszystkich podglądaczy mojego bloga i dziękuję za wszystkie miłe komentarze! Przypominam, że zorganizowane przeze mnie Candy powoli dobiega końca, czasu zostało niewiele. Zapisujcie się:) 

EDIT
Wisiorek można zobaczyć również w Inspiracjach Kadoro
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...