czwartek, 9 sierpnia 2012

Bransoleta w angielską kratę;)

W zasadzie mogłabym bez skrępowania napisać, że bransoletka ala Burberry, ale po tym jak mi Allegro usunęło aukcję z tą bransoletą, już za bardzo odwagi nie mam. Faktem jest, że inspiracją dla tego wzoru sznura szydełkowo koralikowego była kratka opatentowana przez angielską firmę Burberry - nova check. Wzór na sekwencję koralików znalazłam --> tu, był to pierwszy wzór jaki zrobiłam techniką bead crochet, porwałam się wtedy z motyką na słońce, ale po wielu próbach, nerwach i jednym złamanym szydełku udało się;) Tak bardzo podobają mi się krateczki Burberry, że nie mogłam się poddać ot tak:)
Prezentowana bransoleta prototypem nie jest, to kolejna moja burberka, obecnie szukająca właścicielki.


 Wzór na 11 koralików w rzędzie. 


Do wyplecenia użyłam japońskich koralików Toho w rozmiarze 11o w kolorach Opaque Jet, Opaque Lustered White, Opaque Cherry, Ceylon Banana Cream.


W roli kropki nad "i", charmsik z asem kier, na szczęście oczywiście;)
Poniżej moje własne burberki z zamierzchłych trudnych początków z tym wzorem, w innych odcieniach i na 8 oraz 10 koralików w rzędzie. Bardzo je lubię, zwłaszcza tę bez zapięcia, ale chyba czas na uplecenie nowej, tym razem dla odmiany dużo grubszej.


Miłego weekendu:)
EDIT
Trafiła do inspiracji w Kadoro :)))))---> TU

6 komentarzy:

Witam Cię :) Dziękuję serdecznie za pozostawienie komentarza:) każdy jest dla mnie ważny. W sprawie innej niż temat posta skontaktuj się ze mną mailowo bluefairy.art@gmail.com Reklamy wrzucam do spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...