niedziela, 29 lipca 2012

Hung(a)ry peppers, kolczyki wyzwaniowe, praca #2

Do wyzwania tematycznego - Węgry w Kreatywnym Kufrze zgłaszam drugą pracę, tym razem są to kolczyki - papryki. Postanowiłam trochę zmodyfikować popularną gąsienicę i poskręcać ją nieco a następnie zrobić z niej małe kółeczka. Oświadczam iż podczas tego okrutnie brzmiącego procederu nikt nie ucierpiał, a już z pewnością żadna gąsienica;) Całość kolorystycznie nawiązuje do barw Węgierskiej flagi, nie mogło też zabraknąć małych papryczkowych zawieszek. A tak swoją drogą, papryka to jest to co szczerze uwielbiam w każdej postaci, kolorze i odmianie. Lubię chrupać świeże papryczki z dipem jogurtowym, wcinać nadziewane ryżem na ciepło i dodawać do czego się da aromatyczną chili, która to nawiasem mówiąc ma wiele właściwości leczniczych. 


Moje "węgierskie" kolczyki wykonałam techniką beed crochet rope z koralików Toho w rozmiarze 11o i kolorach Opaque Mint Green, Opaque Pepper Red, Opaque Lustered White oraz z Magatama 3mm Opaque White. 


Bigle angielskie posrebrzane. 


Czy wiedzieliście, że węgierski profesor z Uniwersytetu w Szegedzie, Albert Szent-Györgyi otrzymał w 1937 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za odkrycie i wyodrębnienie z papryki kwasu askorbinowego (witamina C)?


4 komentarze:

 1. Son muy bonitos , la pimienta original..!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Que símpaticos!!!!!
  Son muy alegres y la guindilla queda muy original ahí colgada!!!
  Besos

  OdpowiedzUsuń
 3. Great blog babe.
  xo.
  http://fromhatstoheels.blogspot.nl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękujemy za udział w wyzwaniu.

  OdpowiedzUsuń

Witam Cię :) Dziękuję serdecznie za pozostawienie komentarza:) każdy jest dla mnie ważny. W sprawie innej niż temat posta skontaktuj się ze mną mailowo bluefairy.art@gmail.com Reklamy wrzucam do spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...